Naar de inhoud
Evenementen

Zevenduizend lopers bij de eerste halve marathon van Rotterdam

De eerste Rotterdam Half trok op 20 september 2026 ongeveer zevenduizend lopers over een parcours op Zuid, van de Maassilo naar Ahoy. De winnaars, het parcours en wat er over een editie in 2027 bekend is.

Lopers tijdens een halve marathon door de stad op een grijze najaarsochtend

Rotterdam heeft er een wedstrijd bij. Zondag 20 september 2026 ging om 09.00 uur de eerste Rotterdam Half van start, met ongeveer zevenduizend lopers op de 21,1 kilometer. De inschrijving ging in mei open en was binnen een kwartier weg, dus de vraag was er al voordat er één meter was gelopen.

Van de Maassilo naar Ahoy

Het parcours bleef helemaal op Zuid. Start was bij de Maassilo, daarna een lus rond Katendrecht langs de ss Rotterdam, vervolgens het havengebied in via de Brielselaan, de Sluisjesdijk en de Waalhaven, en tot slot door de Wielewaal en het Zuidpark naar de finish in hal 1 van Rotterdam Ahoy.

De organisatie noemt het parcours snel, vlak en officieel gecertificeerd, en dat eerste klopt ook wel als je naar de uitslag kijkt. Jarno Albers won bij de mannen in 1.07.40, voor Ricardo Sint Nicolaas en Freek van de Weerd. Bij de vrouwen was Britt Hummels de snelste in 1.16.55, met Schubert als tweede en Saskia Lensink als derde.

De wedstrijd wordt georganiseerd door Faive Running en de Rotterdam Running Crew, en dus niet door de club achter de marathon van Rotterdam. Dat is voor de duidelijkheid een los evenement met een eigen organisatie en een eigen parcours.

OPEN Rotterdam maakte een reportage van de dag, waarin je het parcours van de Maassilo naar Ahoy terugziet.

Wat dit betekent voor de loopkalender

Organisator Eric Brommert hield het na afloop kort en zei dat vooralsnog iedereen blij is. Over een editie in 2027 is nog niets toegezegd, dus wie hem volgend jaar wil lopen moet afwachten wat de organisatie aankondigt. Alle informatie staat op de site van de wedstrijd.

Wat mij opvalt is de keuze voor Zuid. Een halve marathon in Rotterdam had ook over de Erasmusbrug en langs de kades gekund, want dat is het plaatje dat iedereen kent. In plaats daarvan gaat deze wedstrijd het havengebied in, en dat levert een parcours op dat minder spectaculair oogt maar wel vlak en breed is. Voor een persoonlijk record is dat een betere ruil dan de meeste lopers vooraf denken.

Er zaten verder geen kortere afstanden in het programma, dus dit was puur een halve marathon. Met zevenduizend deelnemers op een eerste editie zit die keuze duidelijk goed, want wedstrijden die met vier afstanden tegelijk beginnen lopen vaker vast op de logistiek dan op de belangstelling.

Voor wie dit najaar nog een halve wil lopen is de belangrijkste les van deze dag dat je er vroeg bij moet zijn. Een kwartier tussen openstelling en uitverkocht is geen uitzondering meer bij stadswedstrijden in de Randstad. Hoe je de laatste week voor zo’n wedstrijd indeelt staat in dit stuk over je voorbereiding.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *